25 års jubilæer i Krifa

s2_jubilæumSystemchef og A-kassekonsulent har 25 års jubilæer.
A-kassekonsulent Bent Pedersen, Aalborg, har 25-års jubilæum i Krifa den 1. maj. Han blev ansat i Krifa Aalborg, hvor han har arbejdet med medlemsadministration, aktivering, kursusgodtgørelse og været en del af et team bag udadvendte aktiviteter på messer og markeder.
Den 1. marts i år skiftede han til Krifas Specialistcenter Aarhus, hvor han primært arbejder med aktivering og kursusgodtgørelse.
Systemchef Anders Hansen, Randers, havde 25-års jubilæum i Krifa den 16. april. Igennem de 25 år i Krifa har han været sagsbehandler, koordinator, sektionschef og forretningskonsulent, før han blev systemchef i 2015. Som systemchef har han ansvar for driften af it-systemerne bag bl.a. kontingentopkrævninger, udbetaling af ydelser og indkaldelse til samtaler.

Er du allerede abonnent? Log ind her.

Denne artikel er gratis.

Opret en gratis konto og få flere af Udfordringens bedste artikler direkte i din indbakke.

Eller bliv abonnent og få ubegrænset adgang til alle artikler.